FOTBAL: Daniel Pancu aduce un punct lui Terek în meciul cu ŢSKA Moscova

0

Atacantul român Daniel Pancu a marcat golul echipei sale, Terek Groznîi, în partida încheiată la egalitate pe teren propriu, scor 1-1, în compania formaţiei ŢSKA Moscova, sâmbătă, în cadrul etapei a 13-a a campionatului de fotbal al Rusiei.

Oaspeţii au deschis scorul prin Necid (min.68), dar Pancu a restabilit egalitatea pe tabela de marcaj, după doar două minute, în urma unei lovituri de la 11 m.

Pancu rămas pe teren până în minutul 90 al jocului, când a fost înlocuit, ceilalţi doi români din lotul lui Terek Groznîi, ex-dinamoviştii Florentin Petre şi Andrei Mărgăritescu, fiind integralişti.

Într-un alt meci, echipa fostului mijlocaş dinamovist Adrian Ropotan, Dinamo Moscova, a fost învinsă în deplasare, cu 3-1, de Amkar Perm.

Alte rezultate:

Rostov - Spartak Moscova 0-1

Krilia Sovietov Samara - Rubin Kazan 1-2

Himki - Saturn Ramenskoe 1-0

Celelalte meciuri din Premier League Rusia se dispută astăzi.

În clasament conduce Rubin Kazan cu 27 pct, urmată de Spartak Moscova şi FC Moscova cu câte 23 pct. Terek se află pe locul 9, cu 17 puncte.