Stuttgart a luat şase goluri de la Bayern!

0
Louis van Gaal a avut o discuţie scurtă cu elevii săi

Echipa lui Ciprian Marica a pierdut, scor 3-6, cu Bayern în optimile Cupei Germaniei.

Rezultate înregistrate în partidele disputate, aseară, în optimile de finală ale Cupei Germaniei:

VfB Stuttgart - (+) Bayern Munchen 3-6

Au marcat: Pogrebniak '33, '45+1, Delpierre '77 / Ottl '6, Gomez '8, Klose '52, '86, Muller '81, Ribery '90+4

- atacantul Ciprian Marica nu a evoluat la Stuttgart fiind accidentat

(+) Alemannia Aachen (D2) - Eintracht Frankfurt 1-1, 5-3 la loviturile de departajare

Au marcat: Hoger '93 / Fenin '99.

Echipele precedate de semnul (+) s-au calificat în sferturile de finală ale Cupei Germaniei, care se vor disputa la 25 şi 26 ianuarie după următorul program: Schalke 04 - Kicker Offenbach (D3) sau FC Nurnberg, Energie Cottbus (D2) - TSG 1899 Hoffenheim, Alemannia Aachen (D2) - Bayern Munchen şi MSV Duisburg (D2) - TuS Koblenz (D3) sau FC Kaiserslautern.