Speranţe pentru CFR/Bayern Munchen, umilită de Kaiserslautern-VIDEO

0

După ce în prima etapă din Bundesliga a câştigat chinuit în faţa lui Wolfsburg, campioana Bayern Munchen a pierdut categoric aseara pe terenul lui FC Kaiserslautern, scor 0-2. Bavarezii au incasat chiar doua goluri de senzaţie în interval de două minute.

Stadionul Fritz Waltera fost mai mereu o piază rea pentru Bayern Munchen. Tradiţia s-a respectat şi în partida din etapa a 2-a a acestui sezon. Ivo Ilicevici a deschis scorul pentru gazde în minutul 36 cu un şut de zile mari, iar Srdjan Lakici l-a majorat câteva secvenţe mai târziu după o acţiune-şcoală de contraatac. Vezi mai jos rezumatul partidei:

CFR Cluj se va deplasa pe Allianz Arena pe 19 octomrbie în etapa a 3-a a grupelor Ligii Campionilor.