FOTBAL: Burcă, Jula şi Sergiu Radu au fost titulari la Cottbus-Aachen 1-1

0

Atacanţii români Emil Jula şi Sergiu Radu au fost integralişti în partida pe care echipa lor, Energie Cottbus, a terminat-o la egalitate, vineri seară, scor 1-1, în deplasarea de la Alemannia Aachen, în etapa 8-a din liga a II-a germană.

Gazdele au deschis scorul în minutul 9 în urma golului marcat de Benjamin Auer, iar oaspeţii au egalat cu 10 minute înainte de finalul întâlnirii, graţie reuşitei lui Fandrich, intrat în minutul 77 în locul căpitanului Ovidiu Burcă.

În urma acestui rezultat, Energie a acumulat 11 puncte şi a urcat pe locul 7 în 2.Bundesliga.

Tot vineri, în runda a 8-a din eşalonul secund german, MSV Duisburg, la care mijlocaşul român Mihai Tararache nu a fost convocat, a învins pe teren propriu, scor 3-1 pe Union Berlin.