FOTBAL: Rezultatele înregistrate, ieri, în etapa a 8-a din Serie A

0

Campioana Italiei, Internazionale Milano, cu Cristian Chivu integralist, a învins, sâmbătă, în deplasare, pe Genoa, scor 5-0, iar Fiorentina, cu Adrian Mutu pe teren în ultimele 20 de minute, a remizat pe terenul lui Juventus, scor 1-1, în etapa a 8-a din Serie A.

Juventus - Fiorentina 1-1 (Amauri 19 / Vargas 5). La oaspeţi, Adrian Mutu a început meciul pe banca de rezervă şi a intrat pe teren în minutul 69.

Genoa - Inter Milano 0-5 (Cambiasso 6, Balotelli 31, Stankovic 49, Vieira 67, Maicon 71). La oaspeţi, căpitanul echipei naţionale a României, Cristian Chivu, a fost integralist.

Clasament: 1. Inter Milano 19p, 2. Sampdoria 16p (7 meciuri), 3. Juventus 15p, 4. Fiorentina 15p ... 8. AS Roma 11p ... 10. Palermo 9p, 11. Lazio 9p ... 17. Siena 5p ... 20. Livorno 3p.