Rednic l-a „înviat“ pe Andrei Cristea!

0

Dinamo s-a impus lejer în faţa echipei de Liga a II-a FC Botoşani, scor 3-1, după ce la pauză tabela de marcaj era neschimbată. Cu o formulă de echipă în care s-au insinuat câţiva

Cu o formulă de echipă în care s-au insinuat câţiva fotbalişti de la echipa a doua, “câinii roşii” au câştigat relaxaţi partida disputată la Focşani.

După primele 45 de minute de echilibru, atacantul dinamovist Andrei Cristea a dat recital. Ex-băcăuanul a reuşit înscrierea a două goluri şi a contribuit decisiv la punctul marcat de Dănciulescu. Totuşi, antrenorul Mircea Rednic a fost parţial mulţumit.

“I-am certat la pauză, asta nu e atitudine de jucător de la Dinamo. Trebuie să te respecţi când eşti jucătorul lui Dinamo”, a declarat Rednic.