FOTBAL: Borcea: "Golul Rapidului a fost precedat de un fault clar al lui Iencsi la Cristea"

0

Preşedintele executiv Cristi Borcea a declarat pentru site-ul oficial al clubului din "Ştefan cel Mare" că prestaţia arbitrului Ovidiu Hategan, la meciul Dinamo-Rapid (1-1), a fost clar împotriva roş-albilor.

"Aseara, imediat dupa meci, am declarat că am avut două penalty-uri neacordate. La faultul lui Marius Constantin asupra lui Torje în minutul 64 şi la henţul lui Iencsi, din ultimul minut. Revăzând însă meciul, pentru că n-am putut să dorm toată noaptea, am observat că golul Rapidului a fost precedat de un fault clar al lui Iencsi la Andrei Cristea. Uitaţi-vă la reluări! E incredibil, Iencsi îl faultează pe Andrei Cristea, Haţegan este foarte aproape de fază şi lasă jocul să continue. Pentru mine, lucrurile sunt clare: maniera de arbitraj a lui Haţegan a avut o singură direcţie încă din minutul 1!", a declarat Cristi Borcea pentru www.fcdinamo.ro.