Rădoi a câştigat al doilea trofeu în acest sezon!

0
Mirel Rădoi
Mirel Rădoi

Mirel Rădoi trăieşte un sezon de vis în Arabia Saudită! A câştigat deja campionatul cu Al-Hilal cu trei etape înainte de final şi, vineri seară, formaţia sa a triumfat şi în Cupa "Coroanei Prinţului".

Ultimul succes a venit ceva mai greu decât era de aşteptat. În finală, împotriva celor de la Al-Ahli, Rădoi şi colegii săi s-au văzut conduşi la pauză, după ce brazilianul Victor a deschis scorul (42).

Egalarea a fost restabilită de suedezul Wilhelmsson (64) pentru ca brazilianul Thiago Neves să puncteze decisiv (76). Partida s-a încheiat cu 2-1 şi Al-Hilal a reuşit să păstreze trofeul pe care îl câştigase şi în stagiunea trecută, cu Rădoi pe teren şi cu Olăroiu pe bancă.

Absent în semifinala cu Al-Najran din cauza cartonaşului roşu primit de Cristi Balaj în "sferturi", Rădoi a revenit în primul "11" în finala cu Al-Ahli. Fostul stelist a fost integralist şi a încasat un "galben" în minutul 88.