Rădoi, gol pentru Al Hilal! (VIDEO)

0

Ex-căpitanul Stelei, Mirel Rădoi, a debutat aseară pentru noua sa echipă, Al Hilal, în derby-ul Arabiei Saudite, disputat la Rhiad, contra celor de la Al Nasr, scor 0-2. Titularizat de

Titularizat de antrenorul Cosmin Olăroiu pe postul de mijlocaş central, Rădoi (care a evoluat cu numărul 8) a reuşit o evoluţie excelentă.

În minutul 80, Mirel a preluat mingea pe piept, a intrat în careu, după care a tras puternic, mingea intrând în poartă după ce a lovit şi bara din dreapta portarului. Internaţionalul a contribuit decisiv şi la faza primului gol marcat de noua sa echipă.

Suedezul Wilhelmson a primit o pasă excelentă din partea românului, apoi a centrat în faţa porţii de unde Al Qahtani (71) a finalizat sec. Rădoi a evoluat toate cele 90 de minute.

La Al Nasr a jucat titular un alt fost jucător al Stelei, brazilianul Elton.