AC Milan a urcat pe podium în Serie A / REZULTATE

0

AC Milan a învins, duminică, în deplasare, echipa la care evoluează fundaşul român Ştefan Radu, Lazio Roma, şi a urcat pe locul 3 în Serie A, informează Gazzetta dello Sport.

Rezultate înregistrate duminică, în partidele rundei a 12-a din campionatul italian:

Bari - Livorno 1-0 (Allegretti 5)

Bologna - Palermo 3-1 (Zalayeta 42, 49, Di Vaio 90 / S. Kjaer 45). La oaspeţi, Dorin Goian a fost rezervă.

Cagliari - Sampdoria 2-0 (Conti 85, Matri 89)

Genoa - Siena 4-2 (Crespo 2, 18, Palladino 35, Floccari 90 / Paolucci 80, Maccarone 82). La oaspeţi, Paul Codrea a jucat până în minutul 72.

Lazio - AC Milan 1-2 (Thiago Silva 64-autogol / Thiago Silva 21, Pato 35). La gazde, Ştefan Radu a fost integralist şi a fost avertizat cu un cartonaş galben, în minutul 90.

Parma - Chievo 2-0 (Zaccardo 41, Lanzafame 72)

Udinese - Fiorentina 0-1 (Vargas 84). La oaspeţi, Adrian Mutu este accidentat şi nu a putut fi convocat.

Partidele Atalanta-Juventus, scor 2-5, şi Catania-Napoli, scor 0-0, s-au disputat sâmbătă, iar întâlnirea dintre Inter Milano şi AS Roma va avea loc duminică seară.

Clasament: 1. Inter Milano 28p (11p), 2. Juventus Torino 24p, 3. Milan 22p, 4. Fiorentina 21p ... 11. Palermo 16p ... 14. AS Roma 14p (11j) ... 16. Lazio 11p ... 20. Siena 6p.