Panathinaikos, eliminată din Liga Campionilor!

0

Vicecampioana Greciei, Panathinaikos Atena, a ratat calificarea în play-off-ul Ligii Campionilor după ce a fost învinsă acasă de echipa daneză Odense.

După 1-1 în Danemarca, Odense s-a impus cu 4-3 la Atena la capătul unui meci foarte spectaculos. După ce au deschis scorul prin reuşita lui Johansson (12), nordicii s-au văzut conduşi prin golurile marcate de Boumsong (35) şi Toche (50).

Danezii nu au dezarmat şi au avut o jumătate de oră magică în reprize secundă în care au punctat de trei ori, prin Ruud (58), Kadrii (80) şi Andersen (87). Petropoulous a mai marcat pentru PAO în minutul 90, dar totul era pierdut.

Tot aseară s-au mai calificat în play-off BATE Borisov (Belarus) şi cealaltă echipă daneză din competiţie, FC Copenhaga.