FOTBAL: Dinamo a mai făcut o gafă: egal cu Olympique Croix de Savoie

0

Echipa de fotbal Dinamo Bucureşti a terminat la egalitate, 1-1 (1-0), cu formaţia franceză de liga a treia Olympique Croix de Savoie, marţi seara, într-un meci amical disputat în localitatea Ville-la-Grand.

Dinamoviştii au deschis scorul în minutul 37, când lovitura liberă de la 30 de metri a lui Claudiu Niculescu a fost deviată în poartă de Torje. Francezii, care şi-au schimbat recent denumirea în Évian Thonon Gaillard Football Club, au egalat în minutul 65, la o greşeală în lanţ a apărării lui Dinamo.

Antrenorul Dario Bonetti a folosit echipa: E. Dolha (Matache, 46) - Homei (M. Alexe, 76), Dr. Grigore, Moţi (Tamaş, 46), Diabate - Predescu (Scarlatache, 46), D. Kone (Muşat, 85), L. Rus, Torje - Andrei Cristea (Ad. Cristea, 46), Cl. Niculescu.

Dinamo va juca următorul meci de verificare pe 17 iulie, cu FC Annecy, de la ora 20,30.