0

Prima ligă de fotbal din Scoţia a oferit un meci halucianant aseară, între două echipe fără firmă în fotbalul european. Motherwell şi Hibernian, au terminat la egalitatate, scor 6-6, după ce oaspeţii conducea cu 6-2 când mai erau 25 de minute de joc!

Până la pauză se marcaseră deja şase goluri, scorul fiind de 4-2 pentru Hibernian. Deazstrul a continuat pentru gazde care în minutul 65 erau conduse de 6-2. Gazdele de la Motherwell, echipă pe care Steaua a întâlnit-o în preliminariile Ligii Europa, au revenit fantastic şi au obţin remiza în minutele de prelungire printr-o execuţie de vis a atacantului Lukas Jutkiewicz.

Mai mult, la 5-6, gazdele au ratat un penalty.

Ultima "nebunie" de acest gen din fotbalul occidental s-a petrecut în sezonul trecut când Olympique Marseille şi Lyon au remizat, 5-5.