"Briliantul" face show în Italia!Mutu a înscris două goluri într-un meci amical Cesena - Primavera Cesena, scor 7-0

0

Atacantul Adrian Mutu a înscris două goluri într-un meci amical câştigat de formaţia Cesena, cu scorul de 7-0 (4-0), în faţa echipei a doua a clubului.

Mutu, care a evoluat în prima repriză, a înscris în minutele 35 (penalti) şi 41. Celelalte goluri au fost marcate de Candreva '5, Eder '12, Rossi '57, Livaja '59 şi Malonga '67.

Potrivit Gazzetta dello Sport, Adrian Mutu a fost şi autorul unei pase decisive pentru Eder şi a încântat spectatorii cu jocul său.
"Mutu a strălucit în meciul câştigat cu 7-0 de Cesena cu Primavera. Talentatul român a încântat, cu faze de o rară frumuseţe, suporterii prezenţi la meci", notează jurnalul italian.

Pentru Cesena a evoluat, în repriza a doua, şi fundaşul Ştefan Popescu.