Mutu, la primul eşec cu Cesena

0

Cesena a pierdut meciul jucat acasă cu Napoli, scor 1-3, dar românul nu a ieşit cu nimic în evidenţă.

Cesena, cu atacantul Adrian Mutu integralist, a fost învinsă, sâmbătă, pe teren propriu, cu scorul de 3-1 (1-1), de echipa Napoli, într-un meci din etapa a II-a a campionatului Italiei. Golurile învingătorilor au fost marcate de Lavezzi '3, Campagnaro '66 şi Hamsik '87. Pentru Cesena a înscris Guana, în minutul 24. Cesena a rămas în inferioritate numerică în minutul 55, când a fost eliminat Benalouane.

Această partidă a marcat debutul lui Mutu într-un meci al echipei Cesena în Serie A. "Mutu este un jucător capabil să decidă singur soarta unui meci. Un fotbalist care driblează foarte bine şi creează superioritate numerică. Pentru mine, este mai bine să-l am în echipă decât să-l am ca adversar", a spus Marco Giampaolo, antrenorul Cesenei, la finalul meciului.