Mutu, învins de Codrea

0

Adrian Mutu a jucat 67 de minute în partida pe care Fiorentina a pierdut-o, scor 1-0, ieri, în deplasare cu echipa lui Codrea şi Moţi, AC Siena.

“Briliantului” i-a fost anulat un gol în prima repriză pe motiv de ofsaid. În momentul înlocuirii cu munte-negreanul, Jovetic, fotbalistul nostru a fost extrem de nervos, semn că nu simţea nicio durere la genunchiul la care este sfătuit să se opereze.

Prandelli îl vrea însă apt sută la sută pentru partida pe care gruparea viola o va disputa miercuri, în Liga Campionilor, împotriva celor de la Bayern Munchen.

De cealaltă parte, Codrea a fost integralist la Siena, iar fostul dinamovist, Cosmin Moţi a intrat pe teren în ultimele cinci minute.

În partida pe care Lazio a câştigat-o pe teren propriu, ieri, împotriva Cataniei, scor 1-0, Radu Ştefan a fost din nou integralist. La oaspeţi, Dică nu a prins nici măcar banca de rezerve.