Mutu, făcut praf de italieni

0

Atacantul român a jucat 80 de minute în meciul Catania - Cesena, scor 1-0.

După prestaţia excelentă de săptămâna trecută, când Udinese a învins Lecce, scor 2-0, Gabi Torje a prins un loc de titular şi în jocul cu Fiorentina, de ieri. „Bianconeri" s-au impus fără probleme, scor 2-0, dar micuţul mijlocaş român nu a mai ieşit în evidenţă. În minutul 74 al meciului, el a fost înlocuit cu Abdi. Nici Adrian Mutu nu a ieşit în evidenţă în meciul cu Catania, scor 0-1, iar echipa sa a înregistrat astfel al doilea eşec în acest debut de campionat. Singura fază notabilă realizată de „Briliant" a avut loc în minutul 19, când mijlocaşul gazdelor, Lodi, l-a blocat excelent în careu. Cu zece minute înainte de finalul partidei, Martinez a intrat în locul lui Mutu.

"Mutu a fost în afara meciului. Nu poate ajunge la nivelul echipei", a notat siteul tuttomercatoweb.com, care i-a acordat românului nota 5, cea mai mică de la Cesena.