Mourinho s-a săturat de Real şi vrea în Anglia!

0
Publicat:
Ultima actualizare:

Antrenorul portughez Jose Mourinho a declarat că s-a săturat de atmosfera de la Real Madrid, unde s-a certat cu şefii clubului.

După ce presa a dezvăluit că relaţiile sale cu directorul general Jorge Valdano au ajuns într-un punct în care nu mai există cale de împăcare, Mourinho a spus că doreşte să se întoarcă în fotbalul englez, pentru  a redescoperi plăcerea de a antrena.

M-am decis sa ma intorc in Anglia. Nu am nimic confirmat, doar vreau sa fiu fericit din nou. Nu am o preferinta intre Manchester City, Manchester United sau Chelsea. Vreau doar sa redescopar bucuria de a antrena.Nu spun ca Premier League e cel mai spectaculos campionat din lume dar este cel mai bine organizat, iar fair-play-ul si respectul fata de adversar sunt de neegalat in alta parte", a spus tehnicianul portughez.

Mourinho a antrenat în Anglia echipa chelsea, în perioada 2004-2007, reuşind să câştige tot ce se poate pe plan intern cu formaţia londoneză.

Sport

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite