0
Modesto este în culmea fericirii după calificarea echipei sale FOTO: asm-fc.com

Cupa Franţei şi-a stabilit aseară semifinalistele. După ce marţi Paris Saint Germain şi amatorii de la Queville (D4) au ajuns în penultimul act, aseară,  au obţinut calificare Monaco şi Lens.

Monegascii au avut mari emoţii cu Sochaux, pe care au depăşit-o după un meci senzaţional, decis în prelungiri. Monaco s-a văzut condusă în cu 1-0 şi cu 3-2, dar a avut puterea să egaleze în minutul 90 şi a obţinut calificarea prin reuşita lui Maazou din minutul 95. Faza meciului a fost reuşită de Baudebouz de la Sochaux care a deschis scorul cu un gol de la centrul terenului!

În cealaltă semifinală, Lens a învins, acasă, cu 3-1, pe Saint-Etienne. Deşi oaspeţii au condus cu 1-0 prin golul lui Mirallas, Lens a revenit şi s-a impus fără probleme prin reuşitele lui Eduardo (36), Yahia (76) şi Roudet (90).