Moldova lui Gabi Balint s-a chinuit cu Andorra!

0

Într-un meci amical disputat astăzi la Lagos, în Portugalia, naţionala Moldovei, antrenată de Gabi Balint, a învins cu 2-1 reprezentativa similară a Andorrei. Golul victoriei moldovenilor a venit abia în minutul 90+4, printr-un penalty transformat de Bugaiov.

Scorul a fost deschis de Andorra, în minutul 52, la o fază la care echipa lui Gabi Balint a acuzat faptul că mingea nu a trecut de linia porţii cu toată circumferinţa. Egalitatea a fost restabilită un sfert de oră mai târziu, de Picuşceac, într-un moment în care ambele formaţii jucau cu un om în minus.

La naţionala Moldovei au evoluat şi doi jucători legitimaţi în Liga I: Pătraş (FC Timişoara) a fost titular şi a fost schimbat la pauză de Cebotaru (Ceahlăul).