Mirel Rădoi, gol decisiv în Liga Campionilor

0

În etapa a patra a grupelor Ligii Campionilor Asiei, saudiţii de la Al-Hilal au câştigat cu 3-2 în Emiratele Arabe Unite, pe terenul lui Al Jazira, apropiindu-se de calificarea în optimile de finală ale competiţiei.

La pauză, Al-Hilal a fost condusă cu 2-0, a doua reuşită a lui Al-Jazira venind după o pasă imprudentă înapoi dată de Mirel Rădoi. Al-Hilal a revenit în repriza secundă, a egalat la doi şi a obţinut victoria printr-un penalty transformat de Rădoi în minutul 78. Fostul stelist a fost aproape de "dublă" câteva minute mai târziu, însă lovitura sa liberă a fost scoasă de sub bară de portarul advers.

Cu această victorie, Al-Hilal i-a egalat pe iranienii de la Sepahan în fruntea clasamentului, cu nouă puncte, şanse teoretice de calificare mai având Al-Gharrafa din Qatar, echipa lui Juninho acumulând până acum doar patru puncte cu două etape rămase de disputat.