Mazzarri: "Am meritat să învingem Steaua"

0
Walter Mazzarri a suferit destul de mult în meciul cu Steaua

Antrenorul echipei SSC Napoli, Walter Mazzarri, a declarat că Steaua a închis destul de bine jocul, dar că echipa sa a jucat bine şi că ar fi meritat să câştige înainte de minutul 90+3.

"A fost un meci special. Adversarii nostri s-au închis încă din primul minut şi nu au lăsat spaţii. Cred că Napoli a încercat mereu să facă un joc bun, meritam să înscriem înainte de minutul 90+3. Am pierdut mult timp, dar cu inima am reuşit să învingem în ultima clipă. La cum erau steliştii aşezaţi în teren, aveam nevoie să îi obosim şi să speram că odată cu trecerea timpului se vor crea mai multe spaţii. A fost o partida de înalt risc, am jucat foarte bine şi pe final am încercat sa obţinem totul. Cred că am meritat să învingem. Liga Europa este o competiţie importantă, pentru echipa este o mare oportunitate de a creşte", a spus Walter Mazzarri.

Steaua a ratat calificarea în 16-imile Ligii Europa, după ce a pierdut cu 0-1 meciul de la Napoli, după golul lui Cavani, din minutul 90+3.