Marica: "Am fost puţin surprins că am intrat titular"

0

Atacantul Ciprian Marica s-a declarat extrem de mulţumit pentru victoria echipei sale, Schalke 04 în meciul din deplasare cu FC Koln, câştigat cu scorul de 4-1 (0-1), în etapa a XIX-a a campionatului Germaniei.

"Sunt foarte mulţumit că am marcat. Am arătat că avem caracter, voinţă şi calitate. Am fost puţin surprins că am fost titular, dar antrenorul ne surprinde în fiecare zi" , a declarat Marica.

Ciprian Marica a înscris, sâmbătă, două goluri pentru echipa Schalke 04 în campionatul Germaniei, în meciul din deplasare cu FC Koln, câştigat cu scorul de 4-1 (0-1), în etapa a XIX-a, conform prosport. Jucătorul român, care evoluează la Schalke din iulie 2011, a marcat în minutele 60 şi 72. Marica a rămas pe teren până în minutul 83.Celealte goluri ale învingătorilor au fost marcate de Huntelaar '78 (penalti) şi Hoger '82.Pentru FC Koln a înscris Podolski, în minutul 4. Echipa din Koln a rămas în inferioritate în minutul 78, când a fost eliminat Brecko.