Marica a marcat un gol pentru Schalke în meciul câştigat, scor 3-0, cu Maccabi Haifa

0
Marica e obişnuit cu banca de rezerve

Atacantul Ciprian Marica a marcat un gol şi a contribuit la un altul în meciul pe care echipa sa, Schalke 04, l-a câştigat, miercuri, în deplasare, cu 3-0, în faţa formaţiei israeliene Maccabi Haifa, în ultima etapă a Grupei J a Ligii Europa, rezultat ce a contribuit la calificarea Stelei în "16"-imi.

Marica a centrat în minutul 7 în careul advers, iar Buljat a trimis mingea în proprie poartă, iar în minutul 84 jucătorul român a marcat al doilea gol al formaţiei germane.

Pentru Schalke a mai marcat Wiegel, în minutul 90+2.

În minutul 73, Katan (Maccabi Haifa) a ratat o lovitură de la 11 metri.

Maccabi Haifa: Saranov - Meshumar, Falach, Buljat, Twatha - Vered (Azriel '65), Golasa, Yahaya (Turgeman '80), Katan - Amasha - Dvalişvili (Yampolsky '56). Antrenor: Elisha Levi.

Schalke: Hildebrand - Uchida, Metzelder, Howedes (Sabah '58), Escudero - Jurado (Langlitz '84), Hoger, Moritz, Draxler (Wiegel '65) - Baumjohann - Marica. Antrenor: Seppo Eichkorn.