Luca Toni va fi indisponibil o lună

0

Atacantul echipei Juventus Torino, Luca Toni (33 de ani), achiziţionat în această pauză competiţională, va fi indisponibil o lună, din cauza unei entorse la genunchiul drept, a anunţat, vineri, gruparea italiană, informează AFP.

Accidentat, joi, în meciul cu Catania, din optimile de finală ale Cupei Italiei, Luca Toni a fost înlocuit în minutul 18 al partidei câştigate de Juventus cu scorul de 2-0. Potrivit stafului medical, atacantul nu va putea juca în următoarele 25-30 de zile.

Juventus se confruntă cu o problemă în atac, după ce Vincenzo Iaquinta va mai fi indisponibil cel puţin o săptămână, iar Fabio Quagliarella s-a accidentat grav în urmă cu o săptămână şi nu va putea juca tot sezonul. Jucătorul italo-brazilian Amauri, care a suferit o fractură la nas, va putea intra pe teren începând de duminică, în meciul cu Bari, purtând o mască de protecţie.