Lazio s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei Italiei

0

Echipa Lazio Roma, fără fundaşul Ştefan Radu, s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei Italiei, după ce a învins, marţi, pe teren propriu, cu scorul de 3-2 (1-0), formaţia Hellas Verona, din liga a doua, în optimile de finală ale competiţiei.

Golurile învingătorilor au fost marcate de Andre Dias '44, Rocchi '57 şi Hernanes '90+1, în timp ce pentru oaspeţi au înscris Berrettoni '61 şi D'Alessandro '74.

În sferturile de finală erau deja calificate echipele Juventus Torino şi AC Siena.

Partidele Udinese - Chievo Verona şi AS Roma - AC Fiorentina se vor disputa miercuri, meciul SSC Napoli - AC Cesena va avea loc joi. Întâlnirea AC Milan - Novara este programată la 18 ianuarie, iar partida Internazionale Milano - Genoa se va disputa la 19 ianuarie.