LIVE TEXT: Timişoara - Urziceni 1-2 FINAL / Unirea Urziceni este virtual campioană!

0

Echipa condusă de Dan Petrescu are acum patru puncte avans faţă de Dinamo şi este aproape campioană. Doar dacă bănăţenii primesc punctele înapoi înaintea ultimei etape mai sunt dubii în privinţa titlului.

Dan Petrescu: "A fost o victorie senzaţională, ştiu sigur că vom fi în Liga Campionilor"

Becali: "Unirea Urziceni e campioană, iar Steaua va merge în Liga Europa"

FILMUL MECIULUI:

Final de partidă. Urziceni câştigă la Timişoara după ce gazdele au deschis scorul

Min. 88:
cartonaş galben pentru Magera, henţ la mijlocul terenului. Slovacul ratează şi el ultima etapă

Min. 71:
Gigel Bucur cade în careu la un contact cu Galamaz, însă arbitrul italian nu acordă nici penalty, nici galben pentru simulare

Min. 66:
Balint mută ofensiv, intră Parks în locul lui Borbely

Min. 64: GOOOOOL Unirea!
După minute bune de dominare timişoreană, Bilaşco înscrie cu un şut surprinzător de la 14 metri lateral stânga

Min. 60:
cartonaş galben pentru Varga

Min. 55:
mare ocazie pentru gazde: Gigel Bucur scapă singur spre poartă, în unghi, pe stânga, şutul său este respins în faţă de Arlauskis, iar Arman Karamyan, venit din spate şutează peste poartă din poziţie ideală

Min. 52:
Cisovsky încearcă un şut de la peste 30 de metri, puţin pe lângă poarta adversă

Min. 50: GOOOOOL Unirea!
Pădureţu egalează din penalty!

Min. 49:
penalty pentru Urziceni, la un fault în careu comis de Cisovsky!

Min. 46:
cartonaş galben Galamaz, pentru un fault la Artiom Karamyan

Min. 46:
A început repriza a doua. Nicio schimbare în cele două formaţii

Finalul primei reprize. Urziceniul a dominat ultima parte a primelor 45 de minute, însă bănăţenii intră la cabine în avantaj după golul marcat de Bucur.

Min. 45:
Dan Alexa primeşte un cartonaş galben contestat de timişoreni şi va absenta în ultima etapă, la Braşov

Min. 45:
Mehemedovici reia cu capul spre poartă, din 7 metri, Pantilimon se întinde şi prinde balonul

Min. 41:
Varga şutează din unghi, de la 15 metri, însă Pantilimon reţine în doi timpi

Min. 38:
partida s-a liniştit după ce "Poli" a preluat conducerea, tribunele fiind animate doar de anunţul golului marcat de Braşov la Dinamo

Min. 27: GOOOOOL "POLI"!
Timişorenii combină frumos până în careul advers, unde Gigel Bucur ajunge cu noroc în posesia mingii şi îl execută pe Arlauskis din 10 metri

Min. 25:
o centrare deviată a lui Arman Karamyan îl găseşte într-o poziţie bună pe Borbely, la 16 metri, care şutază din voleu, însă peste poartă