LIGA EUROPA: ŢSKA Moscova a reuşit scorul serii

0
Tosici (stânga) şi Necid (centru) au marcat fiecare pentru ŢSKA Moscova

Echipa rusă ŢSKA Moscova a învins cu 5-1 formaţia elveţiană Lausanne Sports, cel mai mare scor înregistrat în meciurile de aseară din Liga Europa.

Ruşii i-au luat tare pe adversari, astfel că aveau deja 3-0 la pauză prin golurile marcate de Necid (18), Sekou (22) şi Tosici (40). În repriza secundă, Marazzi şi Necid, din nou, au dus scorul la proporţii ameţitoare. Elveţienii au mai spălat din ruşine în minutele de prelungire prin golul lui Carrupt.

Tot şase goluri s-au marcat şi în meciurile PSG - Sevilla (4-2) şi Utrecht - Napoli (3-3). La Paris, toate golurile s-au marcat în doar 36 de minute de joc! PSG a marcat de două ori în trei minute prin Bodrmer (17) şi Hoarau (20), iar Sevilla a egalat în 4 minute, prin Kanoute (32 şi 36). Nene (45) şi acelaşi excelent Hoarau (47) au adus o nouă victorie pentru echipa franceză.

Rapid Vienna - FC Porto 1 - 3

Echipele calificate deja în 16-imile de finală ale Ligii Europa, după meciurile de marţi şi de ieri sunt: Young Boys Berna (Elveţia), Bayer Leverkusen (Germania), PSV Eindhoven (Olanda), Lech Poznan (Polonia), Manchester City (Anglia), Sporting Lisabona (Portugalia), Metalist Harkov (Ucraina), Dinamo Kiev (Ucraina), BATE Borisov (Belarus), CSKA Moscova (Rusia), Sparta Praga (Cehia), Zenit Sankt Petersburg (Rusia), VfB Stuttgart (Germania), Beşiktaş Istanbul (Turcia), Paris Saint Germain (Franţa)