Keşeru a marcat după 17 etape de secetă!

0

Atacantul român care evoluează la SCO Angers a marcat primul gol după aproape jumătate de sezon în care nu a reuşit să puncteze niciodată în poarta adversă, aceasta fiind a şaptea realizare din Ligue 2, în anul competiţional 10-11.

Claudiu Keşeru a majorat scorul în minutul 43 al întîlnirii cu Vannes, după ce Charbonnier dăduse tonul cu 6 minute înainte. Diers a fost cel care a închis tabela, la 3-0 pentru gazde. Românul a fost înlocuit cu 10 minute înainte de final, cu Arnaud.

Chiar dacă a avut rezultate mai puţin bune în ultima vreme, Angers îşi păstrează speranţele la promovare, cu 4 etape înainte de finalul sezonului. Echipa lui Keşeru se află pe poziţia a şasea, la 8 puncte de locul al treilea, conform gsp.

- 7 goluri a marcat Keşeru în 31 de partide (sezonul 10-11)