Jose Mourinho pierde "acasă" după nouă ani!

0

Real Madrid a pierdut chiar pe Santiago Bernabeu cu scorul de 0-1 în faţa mult mai modestei Sporting Gijon. Pentru tehnicianul Jose Mourinho este prima înfrângere pe teren propriu după nouă ani.

Se apropie războiul în patru acte dintre Real şi Barca, iar Mourinho s-a decis: ar da şi Liga pentru a se răzbuna pe trupa lui Guardiola. Galacticii o duc rău, însă, fără Ronaldo. Sporting Gijon a detonat bomba  pe Bernabeu cu  zece minute înaintea finalului: Cuevas a marcat, iar gazdele şi-au adus aminte de arbitrajul lui González González.

Fotbaliştii lui Mourinho au sărit ca arşi după deciziile luate de central: "Am avut gol valabil în minutul 2 şi penalty clar în minutul 42", scriu cei de la As şi Marca

González González i-a anulat un gol lui Carvalho, iar cu cinci minute înaintea finalului primei reprize Realul a cerut penalty la henţul lui Lora.