FOTBAL: Manea: "Herea şi Bozo au făcut un joc bun. Îi felicit"

0

Antrenorul Rapidului, Nae Manea îşi laudă jucătorii după egalul cu Dinamo, scor 1-1. Manea are şi elevi pe care îi apreciază special, aceştia sunt Herea şi Bozovic. Ultimul convocat astăzi şi la naţionala Muntenegrului.

"Nu era în calcul să dăm gol încă din minutul 2, ne-am propus să începem tare, să nu-i lăsăm. Am pregătit băieţii pentru că ştiam că Dinamo nu poate să repete un meci slab în faţa Rapidului şi ne aşteptam la o partidă grea, ceea ce s-a şi întâmplat. Nu am venit să ne apărăm pentru că pierdeam, am marcat repede şi-am prins curaj. Am încercat după pauză să conservăm rezultatul, să facem un pas înapoi. Trebuia să stăm mai retras pentru că trebuia să ne apărăm, să închidem, dar jucătorii voiau să mai înscrie! Am ţipat la ei pe final, să ne apărăm. I-am rugat să nu mai iasă în atac, să ne apărăm mai mult. Ei au vrut să atace şi am primit gol. A fost un joc bun îi felicit în special pe Ovidiu Herea şi pe Vladimir Bozovici, dar şi pe restul jucătorilor care au făcut un meci mare", a spus Manea Sport.ro.