Golul fantomă care a pus pe jar Germania - VIDEO

0
După ce atinge bara, mingea cade la 1 metru de linia porţii

Nu era de-ajuns că Duisburg, echipa românului Tararache, conducea cu 4-0 în faţa celor de la FSV Frankfurt. Arbitrii au vrut cu toată puterea să-i umilească pe oaspeţi, validând golul de 5-0, o reuşită care s-a dovedit a fi total incorectă.

Ciudat este că niciunul dintre oaspeţi nu a contestat golul fantomă, mingea căzând în faţa liniei porţii la 1,3 metri distanţă, după calculele celor de la SkySports. În apropiere se afla unul dintre jucătorii celor de la FSV Frankfurt, acesta rezumându-se doar la a-şi pune mâinile în cap de uimire.

Golul acordat incorect i-a aparţinut lui Tiffert, care a fost trecut pe foaia cu marcatori în dreptul minutului 82.

Românul Tararache a fost martorul acestui ciudat eveniment. El a intrat pe teren în minutul 75 în locul lui Grlici.

Arbitrul Thomas Fritz a recunoscut pentru "Bild": "Eu nu am văzut golul, doar am reacţionat". Acesta a validat golul la indicaţiile tuşierului Thomas Muench.

Autorul "golului", Tiffert, a admis: "dacă aş fi văzut că mingea nu a depăşit linia, aş fi spus ceva".