Gerlem va juca la Vaslui!

0
Publicat:
Ultima actualizare:

Atacantul echipei Farul Constanţa, William Gerlem, va semna un contract valabil pe trei sezoane cu formaţia FC Vaslui, a anunţat duminică patronul moldovenilor, Adrian Porumboiu.

"S-au pus la punct toate detaliile contractului. Mai rămâne ca Gerlem să facă vizita medicala şi să semnze înţelegerea. Luni va face testele medicale la clinica de la Iaşi, însă 99% el este jucătorul lui FC Vaslui. E un fotbalist de care aveam nevoie. Mă bucur ca am reusit să-l conving să vină la Vaslui, pentru că ne va ajuta în cupele europene", a declarat Adrian Porumboiu.

Patronul vasluienilor a mai precizat că echipa sa mai are nevoie de încă doi jucători pentru a avea toate posturile acoperite.

Brazilianul William Gerlem are 24 de ani şi a venit la Farul Constanţa în anul 2006, înscriind în acest timp 7 goluri pentru formaţia dobrogeană.

Sport

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite