Galliani: "După ratarea lui Van Persie m-am gândit doar la inimă"

0

Administratorul delegat al grupării AC Milan, Adriano Galliani, a declarat că a suferit foarte mult la meciul cu Arsenal Londra, pierdut de milanezi, scor 0-3, precizând că ultimele 20 de minute ale meciului le-a petrecut în vestiar, fără a se uita la partidă, informează "Gazzetta dello Sport".

"Am suferit mult, aşa cum a suferit şi echipa. Au fost greşeli făcute de nişte jucători extraordinari. Dar, din fericire, am reuşit să ne calificăm, în final rămâne rezultatul. După ce Abbiati a apărat ocazia lui Van Persie m-am dus la vestiare, trebuie să mă gândesc la inima mea. Deşi era şi acolo un televizor, nu m-am mai uitat la meci. Am făcut «ture» prin vestiar şi m-am uitat la ceas până când am primit vestea cea bună", a declarat Galliani. Echipa italiană AC Milan s-a calificat în sferturile de finală ale Ligii Campionilor, în ciuda înfrângerii, scor 0-3, din meciul cu englezii de la Arsenal Londra, de marţi, din manşa secundă a optimilor competiţiei. AC Milan s-a calificat după ce în tur s-a impus cu scorul de 4-0. Marţi, golurile londonezilor au fost marcate de Koscielny '7, Rosicky '26 şi Van Persie '42 (penalti).