Galata, aproape să rateze Liga Campionilor
0Galatasaray Istanbul a remizat, scor 0-0, pe teren propriu cu Bursaspor şi este aproape de a rata locul doi, care asigură prezenţa în meciurile de baraj ale Ligii Campionilor.
Favorită la acest loc este chiar Bursaspor, echipă la care joacă fundaşul român Gioani Kiriţă şi care se află pe poziţia a doua, la cinci puncte distanţă de Galatasaray, care este pe locul al treilea. Astfel, cu trei etape înaintea finalului de sezon, echipa antrenată de Frank Rijkaard are şanse mici să prindă Liga Campionilor, în ciuda investiţiilor majore din ultimii ani şi a unor vedete precum Elano, Jo, Kewell, Giobano dos Santos, Milan Baros sau Arda Turan.
Bursaspor, revelaţia acestui sezon, are şanse chiar şi la titlu, fiind la doar un punct în spatele liderului Fenerbahce.