Fostul antrenor de la "Poli", Vladimir Petrovici a fost umilit la debutul pe banca naţionalei Serbiei

0

Serbia a pierdut pe teren propriu cu 1-3 meciul jucat cu Estonia, din preliminariile Euro 2012. Pentru Vladimir Petrovici urmează, marţi, marele derby cu lidera grupei C, Italia.

Fostul antrenor de la “Poli”, Vladimir Petrovici a avut un debut cât se poate de prost la naţionala Serbiei. Deşi federaţia de la Belgrad l-a adus pe “Pizon” cu surle şi trâmbiţe, sperând să readucă speranţele de calificare, tehnicianul nu a reuşit câştige meciul de pe teren propriu cu modesta echipă a Estoniei.

Sârbii au deschis scorul prin Kuzmanovici, în minutul 60, însă balticii au egalat după numai trei minute prin Kink. În minutul 70, Vassiljev a marcat pentru 2-1 pentru Estonia, iar în minutele de prelungiri Lukovici a înscris în propria poartă.

Pentru Vladimir Petrovici urmează marele meci contra liderului grupei C, Italia. Derbyul se juca marţi, în Italia.