Florin Cernat, gol şi pasă decisivă pentru Karabukspor

0

Fotbalistul echipei Karabukspor, Florin Cernat, a înscris un gol şi a pasat decisiv la o altă reuşită a formaţiei sale, sâmbătă, în meciul de pe teren propriu cu Mersin Idmanyurdu, scor 3-5, din etapa a XVI-a a campionatului Turciei.

Cernat, integralist la Karabukspor, a marcat în minutul 22, cu un şut de la aproximativ 20 de metri. El a fost şi autorul pasei în urma căreia Ilhan Parlak a deschis scorul pentru gazde, în minutul 2. Al treilea gol al echipei Karabukspor a fost înscris de Bilal Kisa, în minutul 9.

Pentru Mersin Idmanyurdu au marcat Moritz '16, '25, Beto '54, Ben Yahia '87 (penalti) şi Boum '90. Karabukspor a rămas în inferioritate numerică, în minutul 86, când a fost eliminat Deumi.