FOTBAL Italia - Rezultate înregistrate în etapa a 9-a din Serie A

0

Adrian Mutu şi Dorin Goian au fost titulari pentru Fiorentina (0-1 cu Napoli), respectiv Palermo (1-0 cu Udinese), în meciurile jucate duminică, în etapa a 9-a din prima ligă italiană, informează ediţia online a Gazzetta dello Sport.

Rezultate înregistrate duminică:

AS Roma-Livorno 0-1 (Tavano 40). Bogdan Lobonţ a fost rezervă la gazde, în timp ce Adrian Piţ a fost introdus în minutul 65.

Atalanta-Parma 3-1 (Valdes 43-penalty, Tiribocchi 53, Peluso 85 / Paloshi 78)

Bari-Lazio 2-0 (Barreto 11, Meggiorini 69). Ştefan Radu a fost integralist la Lazio.

Cagliari-Genoa 3-2 (Biondini 55, Nene 78-penalty, Lazzari 87 / Mesto 20, Floccari 59)

Fiorentina-Napoli 0-1 (Maggio 88). Adrian Mutu a fost titular la Fiorentina şi a fost înlocuit în minutul 46.

Palermo-Udinese 1-0 (Bovo 87). Dorin Goian a fost integralist la Palermo, în timp ce Cristian Melinte a fost rezervă.

Siena-Juventus 0-1 (Amauri 72). Paul Codrea a fost integralist la gazde şi a primit un cartonaş galben în minutul 71. El a fost înlocuit în minutul 83.

Duminică seară este programat meciul Chievo-AC Milan. În aceeaşi etapă s-au mai disputat partidele Sampdoria-Bologna (scor 4-1) şi Inter-Catania (2-1).

Clasament: 1. Inter 22p, 2. Sampdoria 20p, 3. Juventus 18p, 4. Palermo 15p, 5. Fiorentina 15p, 6. Bari 16p.