FOTBAL: Rădoi, la primul eşec în Arabia Saudită

0

Al Hilal a fost eliminată din semifinalele Cupei Prinţului Faisal bin Fahad, fiind învinsă de Al Shabab după executarea loviturilor de departajare.

Cu Mirel Rădoi titular pe toată durata partidei, formaţia pregătită pe banca tehnică de Cosmin Olăroiu a ratat la mustaţă calificarea în finala competiţiei. Al Hilal a condus timp de 90 minute, dar a fost egalată de Al Shabab în ultimul minut al timpului regulamentar.

După terminarea prelungirilor tabela indica scor egal 1-1. S-a trecut apoi la loviturile de departajare. Fostul căpitan al Stelei a deschis seria penalty-urilor cu un şut la vinclu, dar coechipierii săi au ratat apoi de două ori şi  Al Shabab merge în finala Cupei Prinţului Faisal bin Fahad.