FOTBAL Rapid-CS Otopeni 1-2, într-un joc de verificare

0

Liderul Ligii I, Rapid, a fost învins, sâmbătă, de echipa din Liga a II-a, CS Otopeni, scor 2-1, într-un meci amical disputat pe stadionul Valentin Stănescu.

Scorul a fost deschis de cei de la CS Otopeni prin Marian Alexandrescu în minutul 17, în timp ce alb-vişiniii au reuşit egalarea şapte minute mai târziu, prin Ovidiu Herea. Acelaşi Marian Constantinescu a stabilit scorul final în minutul 54.

În minutul 69, atacantul Joao Paulo Pinto s-a accidentat şi a părăsit terenul pe targă, fiind înlocuit cu Octavian Ionescu.

Antrenorul giuleştenilor, Viorel Hizo, a folosit următorul 11: Marinescu - Helder, Iencsi, Mardare, Păun - Buga, Spadacio, Ivelja, Herea - Răduţă, Joao Paulo. După pauză tehnicianul i-a mai introdus pe Dobroiu, Cesinha, Bratu, Iordache, Fernandez, Grigorie şi Ionescu.