FOTBAL: Manchester-Porto 2-2, Villarreal-Arsenal 1-1

0

FC Porto a reuşit să plece cu egal de pe Old Trafford după un meci nebun cu Manchester United în timp ce Arsenal smulge un punct în Spania, la Villarreal, ambele partide contând pentru sferturile de finală ale Ligii Campionilor.

FC Porto a dat lovitura pe Old Trafford încheind la egalitate, scor 2-2 cu Manchester United. Porto a deschis scorul în minutul 4 prin Rodriguez iar Rooney a stability egalitatea 11 minute mai târziu la o eroare a apărării portugheze. Finalul a fost nebun, cu Tevez marcând pentru 2-1 în minutul 85 şi Mariano Gonzalez egalând în minutul 89. Săpunaru a evoluat toate cele 90 de minute pentru FC Porto.

Arsenal Londra a încheiat la egalitate, scor 1-1, partida cu Villarreal. Senna a marcat pentru gazde în minutul 10. După un meci încrâncenat, englezii au reuşit să egaleze prin Adebayor în minutul 66 şi au păstrat tabela la fel până în final. Arsenal a primit nu mai puţin de patru cartonaşe galbene.