FOTBAL: Lazio i-a dat două goluri de senzaţie lui Juventus în cupă -VIDEO

0

Lazio Roma s-a calificat în finala Cupei Italiei la fotbal, învingând în manşa secundă a semifinalei cu scorul de 2-1 formaţia Juventus Torino. În tur, Lazio câştigase, de asemenea, cu 2-1.

În finală, Lazio va întâlni pe câştigătoarea dublei manşe Inter Milano-Sampdoria Genova. Returul are loc joi seara, în primul meci victoria revenind formaţiei Sampdoria cu scorul de 3-0.

Zarate a deschis scorul în minutul 38 cu un şut fabulos în vinclu de la 25 de metri. Kolarov (min 52) a mărit avantajul pentru oaspeţii cu un şut de la mare distanţă deviat de un fundaş a lui Juventus. Del Piero a înscris golul de onoare pentru Juve în minutul 64. Camoranesi a fost eliminat cu zece minute înainte de fluierul final pentru cumulul de cartonaşe galbene.