FOTBAL: FC Barcelona s-a calificat în finala Cupei Regelui Spaniei (VIDEO)

0

După ce a câştigat prima manşă pe Camp Nou cu scorul de 2-0, FC Barcelona a tremurat destul de serios, dar a reuşit un egal, 1-1, pe terenul celor de la Mallorca pentru a obţine calificarea în finala Cupei Regelui Spaniei.

Mallorca a deschis scorul prin Castro în minutul 45, cu un şut de la distanţă fără speranţe pentru Pinto. Apoi gazdele au avut o şansă imensă de a egala situaţia la general. În minutul 51 Caceres l-a faultat pe acelaşi Castro în careu, fiind eliminat de pe teren, dar Marti a ratat penaltiul. După doar 13 minute s-a restabilit egalitatea la numărul de jucători după ce Josemi a primit, la rândul său, cartonaşul roşu. Barcelona  a pus stăpânire pe joc şi în cele din urmă a reuşit să marcheze prin Messi în minutul 81.