FOTBAL: Brăneţ a părăsit terenul inconştient

0

Scene de groază la Vaslui în partida disputată împotriva celor de la Poli Iaşi. Portarul oaspeţilor, Cristian Brăneţ, a leşinat după un contact dur cu Milos Pavlovici.

În minutele de prelungire ale primei reprize a meciului FC Vaslui - Poli Iaşi, portarul oaspeţilor, Cristian Brăneţ a căzut pe gazon inconştient, după ce a fost lovit într-un duel aerian de Milos Pavlovici cu pumnul în figură. Goalkeeperul lui Poli a fost transportat de urgenţă la spital, în locul său fiind trimis pe teren Răzvan Pleşca. Altfel, Farkaş a reuşit dubla, (min 24, min 35), la pauză scorul fiind de 2-0.

Crainicul a anunţat cu puţin timp în urmă că Brăneţ şi-a revenit şi că nu a mai fost nevoie să fie transportat la spital.