FC Vaslui-FC Timisoara 4-3 (Filmul meciului nebun de la Vaslui)

0

Am avut parte de o partida interzisa cardiacilor la Vaslui. Moldovan este in culmea fericirii. Victoria i se datoreaza in toatalitate. Fostul mare atacant roman a jucat pe tot parcursul celor 90 de minute cu trei atacanti, simtind ca poate da lovitura oricand. De partea cealalta, elevii lui Balint l-au ascultat pe patronul Marian Iancu si au creat un adevarat spectacol pe teren, insa care a fost in favoarea adversarului pe tabela.

min 90+3: S-a terminat. Timisoara a pierdut sansa de a trece pe primul loc.

min 90: Se arata 3 minute de la margine. Desi sunt in avantaj, vasluienii incheie meciul tot in atac.

min 88: Milislavjevici aproape de a reusi dubla. Sutul sau de la 16 metri este respins in corner de Pantilimon

GOOOOL FC VASLUIA punctat Milislavjevici dupa o lovitura de cap din 2 metri

min 84: Schimbare la Poli. Iese Artiom Karamyan, intra Dejan Rusici

min 82: Din doi metri, macedoneanul Kirovski trimite cu capul pe langa poarta

min 80: Wesley are o lovitura de cap, dar balonul trece putin peste poarta.

min 79: Vasluienii sunt cu toata echipa in careul lui Pantilimon. Dupa mai multe driblinguri si suturi respinse, Denis Zmeu trimite o torpila spre vinclul portii lui Pantilimon. Rezerva lui Lobont la "nationala" retine insa.

min 76: Sut puternic al lui Wesley din afara careului, dar restine in 2 timpi Pantilimon

min 72: Timisoara aproape de 3-4, dar lovitura de cap a lui Cisovsky este retinuta de Kuciak

min 71: Burdujan este inlocuit de Kirovski

min 69: GOOOOL FC Vaslui....A inscris Mke Temanjera din doi metri, dupa ce lobul lui Burdujan a lovit bara

min 68 GOOOOL TIMISOARA. A marcat Artiom Karamyan dupa un sut plasat de la 16 metri

min 66: Iese Pavlovici, intra Zmeu

min 65: Centreaza Milisavjevici, balonul ajunge la Burdujan, dar sutul acestuia este respins de Luchin.

min 59: Jucatorii vasluieni cer un penalty, dupa o intrare din spate a lui Cisovsky la Burdujan. Adrian Porumboiu paraseste nervos tribuna oficiala.

min 58: Interventie tare a lui Alexa la Milisavjevici. Jucatorul roman protesteaza. In cazul in care va primi galben, mijlocasul banatenilor va lipsi in etapa urmatoare

min 55: Corner pentru Vaslui. Centrarea lui Wesley este retinuta de Pantilimon

min 50: Vasluienii foarte aproape de majorarea scorului. Dupa o incursiune a lui Milisjavjevici, Temanjera nu reuseste sa trimita spre poarta centrarea sarbului.

min 48: In acest inceput al celei de a doua repriza, jucatorii ambelor echipe sunt mai pragmatici decat in prima parte

A inceput a doua repriza!

min 45
: Se incheie prima repriza, dupa 45 de minute care ar trebui interzise cardiacilor.

min 42: Gigel Bucur este deposedat de Balace. Balonul ajunge la Milisavjevic care obtine un fault la 16 metri de poarta lui Pantilimon.

min 41: Se joaca pe viata si pe moarte in aceste momente.

min 37: Gigel Bucur aproape de 3-2. Sutul micutului fotbalist din interiorul careului este respins in corner de Kuciak

min 35: Milisavjevic obtine o lovitura libera de la 16 metri. Centreaza tot el, insa lovitura de cap a lui Canu trece peste.

min 33: Sut centrare a lui Gigel Bucur, dar respinge in corner Kuciak

min 29: Meci incredibil la Vaslui. 2-2...Luchin inscrie in propria poarta

min 27: GOOOOL Vaslui..... Wesley reduce din diferenta printr-o lovitura de cap.

min 26: Ocazie periculoasa a vasluienilor. Wesley ia o actiune pe cont propriu, il gaseste in careu pe Burdujan, insa sutul acestuia trece in plasa laterala.

min 24: Latovlevici il cearta pe coechipierul sau, Magera, pentru ca acesta protesteaza dupa o decizie a tusierului.

min 21. Wesley trece pe langa deschiderea scorului. Se pare ca jucatorii lui Moldovan au trecut peste "shock-ul" din primele minute ale intalnirii

min 17. Executa tot brazilianul, dar balonul este lovit de zid.

min 16 Wesley  obtine o lovitura libera la 16 metri de poarta lui Pantilimon.

min 13.  Karamyan ii trimite lui Bucur in careu, acesta il dribleaza cu usurinta pe Buhus si trimite o centrare sutata in careu. Respinge de acolo Canu. Balonul ajunge la Burdujan, care intra in forta in careu, insa sutul sau il loveste pe Luchin.

* In acest moment,
elevii lui Gabi Balint sunt campionii Romaniei.

Min 9
: Executa Gigel Bucur si face 2-0.

min 8: Penalty pentru Poli. Debut incredibil de partida.

min 6: GOOOL TIMISOARA. Gigel Bucur reia cu capul in plasa o centrare a lui Karamyan

min 4:  Faza periculoasa a moldovenilor. Ghencev il gaseste in centru pe Wesley, acesta deviaza pentru Temanjera, dar respinge Luchin.

min 1.
Gigel Bucur il preseaza pe Canu iar acesta trimite in out. Timisorenii sunt aproape cu toata echipa in careul gazdelor.

A inceput partida!

Elevii lui Viorel Moldovan au un moral bun, dupa victoria in Cupa Romaniei, impotriva celor de la Unirea Urziceni. De cealalta parte, Gabi Balint are si el, toti fotbalistii montati pentru aceasta intalnire, mai ales ca Dinamo s-a incurcat la Iasi, scor 1-0. In cazul unei victorii, Alexa si compania i-ar egala la puncte pe elevii lui Rednic.