FOTBAL: Rapidistul Lucian Răduţă, indisponibil pentru meciul cu FC Vasui

0

Lucian Răduţă s-a accidentat în partida pe care reprezentativa U21 a României a câştigat-o în faţa Moldovei, scor 3-0, când a suferit o luxaţie a umărului stâng şi nu va putea evolua astfel în partida cu FC Vaslui din etapa a 6-a a Ligii I.

Răduţă a fost titular la echipa de tineret, dar a fost schimbat la pauză, pentru că în minutul 43 s-a accidentat la umărul stâng. "Am suferit o luxaţie la umăr, iar acum port o faşă care să mă protejeze. Urmează să fac o radiografie pentru a vedea exact care este situaţia şi cât voi lipsi", a declarat atacantul.

Tehnicianul Rapidului, Viorel Hizo, nu este sigur că îi va putea folosi în meciul cu FC Vaslui nici pe Ricardo Fernandes, Cesinha şi Păun, toţi accidentaţi, dar joi vor reveni la lot Marius Constantin, Costin Lazăr şi Vladimir Bozovic, toţi fiind convocaţi la echipele naţionale.

Partida dintre Rapid şi FC Vaslui, din etapa a 6-a a Ligii I, se va disputa duminică, de la ora 18:00, pe stadionul Giuleşti.