Fotbal: Meci amical: FC Braşov - Internaţional Curtea de Argeş 1-1

0

Într-o partidă amicală desfăşurată în această seară, pe Stadionul "Tineretului" din Braşov, echipa pregătită de Viorel Moldovan a terminat la egalitate, 1-1, duelul susţinut în compania formaţiei Internaţional Curtea de Argeş.

Antrenorul echipei FC Braşov, Viorel Moldovan, a profitat de pauza competiţională prilejuită de meciurile echipei naţionale şi a perfectat un amical în compania grupării lui "Mourinho" Fane Stoica, Internaţional Curtea de Argeş. Cele două formaţii s-au mai întâlnit de trei ori în acest sezon, "galben-negrii" având câştig de cauză de fiecare dată.

Lucrurile nu au mai stat la fel şi în această seară, iar piteştenii au scos primul punct din duelurile cu FC Braşov. Cu o echipă alcătuită mai mult din jucători care nu au avut şansa să se remarce în acest sezon, "stegarii" au deschis scorul în minutul 16, după un şut de la zece metri al lui Alexandru Piţurcă. Gazdele au avut şansa de a se desprinde pe tabelă în minutul 57. Însă, Chipciu a executat slab penalty-ul obţinut de acelaşi Piţurcă jr, iar portarul Pampea a respins fără probleme lovitura de pedeapsă. Băieţii lui Fane Stoica au stabilit scorul final cu trei minute înainte de finalul întâlnirii, prin Menassel.

FC Braşov: Kajcsa (46 Mincă) - Oros, Abrudan (63 Senin, 67 Darius Drăgan), Bogdan Niculae, Cristi Ionescu - Cristescu (63 Cătălin Munteanu), Măldărăşanu, Nene (63 Ilyes), Chipciu - Piţurcă (75 Dedu), Hadnagy (63 Zaharia)