Dudek, indisponibil şase săptămâni

0
Jerzy Dudek
Jerzy Dudek

Portarul lui Real Madrid s-a accidentat în meciul cu Auxerre, din Liga Campionilor.

Portarul echipei Real Madrid, Jerzy Dudek, va fi indisponibil şase săptămâni din cauza unei fracturi la mandibulă pe care a suferit-o, miercuri, la meciul de pe teren propriu cu Auxerre, scor 4-0, din Liga Campionilor, informează presa spaniolă.

Dudek, care a fost titular la partida cu Auxerre, a fost nevoit să iasă de pe teren cu două minute îniante de finalul primei reprize, după ce a primit o lovitură din partea francezului Roy Contout.

Echipa spaniolă Real Madrid a învins, miercuri, pe teren propriu, cu scorul de 4-0 (1-0), formaţia franceză AJ Auxerre, în etapa a VI-a, ultima a grupei G a Ligii Campionilor. Golurile învingătorilor au fost marcate de Benzema '12, '72, '88 şi Cristiano Ronaldo '49.