Viorel l-a supărat pe Dorinel

0
Viorel l-a supărat  pe Dorinel

În prologul etapei a noua, Oţelul Galaţi şi Braşov au încheiat la egalitate, scor 1-1.

Oaspeţii au deschis scorul în prima repriză, după o fază lucrată de Sburlea pentru Voicu, şi aveau şansa de a trece pe primul loc în clasament.

Gălăţenii au egalat însă chiar în debutul părţii a doua, Giurgiu speculând o greşeală a lui Abrudan în defensivă.

„În repriza a doua ne-am pierdut reperele, ne-am precipitat şi e bine că nu am mai luat vreun gol. Sunt mulţumit cu remiza”, a spus Moldovan după meci.

“Ratăm incredibil şi nu reuşim să câştigăm acasă.  Trebuie să schimbăm ceva. Braşovul nu m-a surprins cu nimic”, a comentat Dorinel Munteanu.

1 - 1

Oţelul: Kolev – S. Ilie, Râpă, Sg. Costin, Jelev – I. Neagu (66 Pena), Giurgiu – Sălăgean (70 Pătraş), Paraschiv (46 Ibeh), Viglianti – Axente.

Antrenor: Dorinel Munteanu

Braşov: Coman – Rui Duarte (78 M. Cristescu), Nuno Diogo, Abrudan, Ezequias – I. Voicu, Ilyeş (82, M. Dedu), N. Grigore, Căt. Munteanu – Zaharia, Sburlea (63 Măldărăşanu).

Antrenor: Viorel Moldovan

Goluri: 48 Giurgiu / 34 I. Voicu

Stadion Oţelul: 5.000

Arbitru: Alexandru Deaconu