Diavolii milanezi,ţinuţi în şah de Ştefan Radu!

0
Ştefan Radu (stânga) a dat lupte grele cu atacanţii lui AC Milan

AC Milan a remizat aseară, pe San Siro, cu Lazio, scor 1-1, în ultima partidă a etapei 31, ratând astfel şansa de a se apropia la doar un punct de liderul din Serie A, Inter Milano. La oaspeţi, fostul dinamovist Ştefan Radu a fost integralist.

AC Milan avea nevoie de o victorie la cel puţin două goluri diferenţă pentru a trece peste AS Roma, în clasament, formaţia lui Ranieri reuşind să învingă cu 2-1 pe Inter în meciul inaugural al rundei.

Boriello a deschis scorul din penalty în minutul 18, dar Lichsteiner a egalat un sfert de oră mai târziu.

În urma acestui rezultat, Lazio se clasează pe locul 16, cu un total de 33 de puncte

AC Milan: Dida - Zambrotta, Favalli, Antonini, Thiago Silva - Flamini, Seedorf, Ambrosini, Abate - Inzaghi, Borriello. Au mai evoluat: Jankulovski şi Zigoni.

Lazio: Muslera - Lichsteiner, Stendardo, Andre Dias, Ştefan Radu - Kolarov, Brocchi, Mauri, Ledesma - Rocchi, Zarate. Au mai evoluat: Cruz, Foggia, Biava